Malarstwo na tkaninie

Malarstwo na tkaninie

Kategoria : Kultura & Sztuka / Malarstwo
Malarstwo na tkaninie

Jeśli w opisie kursu, którym są Państwo zainteresowani, nie ma podanego terminu rozpoczęcia, prosimy o kontakt z Pracownią Mistrza.

Formularz Kontaktowy

Malarstwo na tkaninie to rękodzieło artystyczne, które cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko malarzy i koneserów dzieł sztuki, ale również osób, które niewiele mają z nim wspólnego. Do stworzenia dzieła wykorzystuje się farby o głębokich kolorach, które można nakładać na specjalne podkłady, tkaniny dobrej jakości lub nawet materiał pozyskany.......z niepotrzebnych T-shirtów.  

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, stworzyliśmy niezapomniane szkolenie z techniki zdobienia tkanin. Prowadzący zajęcia artyści wyjaśnią, w jaki sposób dobrać materiały, świadomie operować kolorystyką i na co zwrócić szczególną uwagę, aby efekt końcowy był zachwycający. Z użyciem przygotowanych narzędzi stworzycie Państwo fantazyjne, wielobarwne mandale o różnorakiej symbolice, które po zakończonym szkoleniu będzie można zabrać do domu.

Materiały oraz przybory wykorzystywane na zajęciach wilczone są w cenę. Zostaną przygotowane przez osobę prowadzącą. 

 

Osobą prowadzącą jest Pani Małgorzata Joanna Dąbska RITA
W roku 1990 ukończyła Państwowe Liceum sztuk Plastycznych w Miejscu Piastowym.
W 1999- zrobiła dyplom na Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi  na Wydziale Tkaniny i Ubioru później przeształconego w Wydział  Wzornictwa, specjalizacje: tkanina unikatowa, tkanina drukowana, fotografia.
Jest Członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.
Bierze udział w wystawach w kraju i za granicą.
1991- wystawa BWA Krosno- Dyplom
1996 -wystawa zbiorowa tkaniny unikatowej”Bez- graniczne poszukiwania” BWA Kraków
1996- wystawa indywidualna -Galeria Stypendyści Łódż
2000- wystawa na Handwerksmesse Munchen 2000 Talente- Monachium Niemcy
2004 - wystawa zbiorowa ‘Sztuka Włókna” Europejski ślad- OW ZPAP, Galeria DAP
2007 - wystawa zbiorowa “Sztuka włókna” OW ZPAP< Galeria DAP
2010 - wystawa zbiorowa na Festiwalu Sztuki Włókna -Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki
2016 - wystawa zbiorowa “Sztuka włókna” OW ZPAP
2016 - wystawa 9th Biennale Exhibition From Lausanne To Beijing- Beijing, China
2016- IX Biennale tkaniny Lnianej ‘Z krosna do krosna”-BWA Krosno
2016- wystawa jubileuszowa “Ruszylismy z Miejsca” - BWA Krosno

Zajmuje się projektowaniem tkanin drukowanych na potrzeby przemysłowe www.dabskadesign.com
Projektuje tkaniny unikatowe, uprawia malarstwo sztalugowe olejne i akrylowe.
Prowadzi swoja pracownię w  Zalesiu Dolnym, w której organizuje zajęcia indywidualne dla dzieci i młodzieży.
W wolnych chwilach prowadzi bloga „Drugiezyciemebelka” ,w którym można zobaczyć jak ze starego mebla można zrobić zupełnie nowy. :)

Charakterystyka kursu

  • Ilość osób:
  • 50

Więcej kursów

Cardmaking i Scrapbooking

Cardmaking to samodzielne tworzenie kartek okolicznościowych. Jest fantastycznym sposobem na stworzenie niepowtarzalnego prezentu dla kogoś wyjątkowego.

Czytaj więcej

Decoupage – szkolenie z technik zdobnictwa

Technika decoupage to metoda zdobnicza, polegająca na wyklejaniu odpowiednio przygotowanych powierzchni wzorami wyciętymi z papieru lub serwetki papierowej. Możesz zrobić samodzielnie fantastyczne rzeczy.

Czytaj więcej

Dekoracja Wnętrz

Kurs dla osób, które w przyszłości chciałyby zająć się zawodowo aranżacją wnętrz lub tworzyć i realizować własne projekty w sposób hobbystyczny. Przeznaczony dla tych wszystkich, którzy dotychczas nie zetknęli się z profesjonalnym projektowaniem wnętrz.

Czytaj więcej

Doradca zawodowy

Spotkanie z doradcą zawodowym to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zmienić zawód lub szukają wymarzonej pracy, ale nie są pewni swojego wyboru.

Czytaj więcej

Fotografia

Fotografia to dziedzina, która niezmiennie zachwyca wszystkie pokolenia. Kolejne dodają coś "od siebie" do tworzącej się coraz bogatszej historii. Dobry fotograf to prawdziwy artysta, który wie, jak z każdego ujęcia wydobyć piękno.

Czytaj więcej

Kanzashi - kwiaty z tkaniny

Zapraszamy wszystkich chętnych do stworzenia pięknych ozdób japońską sztuką. Kanzashi pojawiła się na Okinawie na początku XVI wieku. Początkowo wykorzystywana była do robienia ozdób kwiatowych, wpinanych we włosy przez maiko, czyli kobiety uczące się na gejsze.

Czytaj więcej

Kosmetyki i mydła naturalne

Kosmetyki ekologiczne znane są obecnie na całym świecie. Ich czarodziejskie właściwości zostały odkryte już dawno temu. Korzystali z nich starożytni Egipcjanie, doceniając ich niezwykłe właściwości.

Czytaj więcej

Makijaż dla mnie wybrany

Makijaż do pracy, na luźne spotkanie ze znajomymi, na wystrzałowy wieczór... Poznaj tajniki jego wykonania. Najnowsze trendy, najlepsze kosmetyki, najtrafniejszy dobór kolorystyki - wiele przydatnych informacji i porad czeka, abyś je poznała/poznał.

Czytaj więcej

Malowanie sprawia mi radość

Malujesz lub dopiero próbujesz? Zapraszamy Cię na warsztaty, gdzie w kreatywny sposób spędzisz czas, poznasz kilka technik i naładujesz pozytywnie akumulatory. Nie musisz być wielkim artystą, żeby spróbować.

Czytaj więcej

Ogrody w szkle

Ten niezwykle atrakcyjny sposób ozdabiania wnętrz stał się bardzo popularny nie tylko wśród florystów, ale także wśród klientów. Ogród w szkle jest idealnym pomysłem na wyjątkowy prezent oraz stworzenie niepowtarzalnej żywej aranżacji we własnym domu.

Czytaj więcej

Paper mache - sztuka tworzenia przedmiotów z masy papierowej

Masa papierowa - możemy ją wykorzystać do stworzenia mnóstwa rzeczy, które zachwycą swoją niepowtarzalnością. Ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia.

Czytaj więcej

Robótki ręczne

Robótki ręczne wracają do łask. Samodzielnie wykonany szalik lub koc to nie tylko wielka satysfakcja, ale także pewność, że nikt poza nami nie będzie podobnego miał. W czasach, gdy na rynku króluje asortyment z sieciowych sklepów, jeden jedyny egzemplarz to rzadkość.

Czytaj więcej

Szkoła dobrych manier

Dobre maniery zawsze są w modzie. Doceniamy je u innych i dbamy o nie u siebie. Zgłębianie ich tajników nigdy nie jest stratą czasu, w każdej chwili bowiem wiedza z tego zakresu może nam się przydać.

Czytaj więcej

Szyjemy dobrze skrojoną sukienkę

Szycie to sztuka, która daje bardzo dużo radości. Zwłaszcza, kiedy efekty cieszą nasze oko. Wychodzimy do Państwa z propozycją warsztatów szkoleniowych, na których kursanci poznają zasady krojenia i szycia na miarę.

Czytaj więcej

Wizualna prezentacja firmy - logo

Budując rozpoznawalność swojej marki powinniśmy poznać zasady tworzenia spójnych wizualnie i ciekawych kompozycji graficznych, trzymać się zasad i procesów kreowania wizerunku firmy.

Czytaj więcej

Wyszywanie, haftowanie

Haft to metoda ozdabiania tkanin, skóry, filcu i papieru. Od wielu pokoleń hafty zdobią szaty we wszystkich kulturach i mają ogromne znaczenie w kultywowaniu wartości.

Czytaj więcej