Decoupage – szkolenie z technik zdobnictwa

Decoupage – szkolenie z technik zdobnictwa

Decoupage – szkolenie z technik zdobnictwa

Jeśli w opisie kursu, którym są Państwo zainteresowani, nie ma podanego terminu rozpoczęcia, prosimy o kontakt z Pracownią Mistrza.

Formularz Kontaktowy

Decoupage to rękodzieło artystyczne pochodzące ze wschodniej Syberii, gdzie wykorzystywane było przez plemiona do ozdabiania grobów swoich przodków. W późniejszych czasach zmieniało swoje przeznaczenie i obecnie służy do dekorowania praktycznie wszystkiego: od filiżanek, bombek lub pudelek poczynając, na meblach czy nawet instrumentach muzycznych kończąc. Wybór przedmiotów nadających się do ozdobienia jest praktycznie nieograniczony.

Na naszych warsztatach uczestnicy otrzymają niezbędną wiedzę oraz gruntowne podstawy praktyczne, pozwalające tworzyć własne arcydzieła, które następnie można sprzedać, podarować lub udekorować nimi wnętrze. Kursanci nauczą się, w jaki sposób przygotować potrzebne materiały oraz wykorzystać je przy tworzeniu kolejnych motywów, wzorów.

Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób chcących zyskać nowe umiejętności, być może nową pasję i lubiących dobrą zabawę, które posiadają jednak pewne zdolności manualne.

Prace prezentowane poniżej wykonywane będą podczas zajęć. Lampiony ozdobią grupy starsze, natomiast z zestawem: deseczka, mydełko, świeca - będą pracowali nasi młodsi uczestnicy. Wszyscy kursanci zabiorą swoje prace do domu. Materiały wliczone są w cenę kursu.

 

Osobą prowadzącą warsztaty jest Pani Sylwia Kowalska. Decoupage to jej wielka miłość i ogromna pasja. 

10 lat temu porzuciła dla niego pracę zawodową. Od tamtej pory stale podnosi kwalifikacje, a zdobytą wiedzą i umiejętnościami dzieli się ze swoimi kursantami na prowadzonych warsztatach.

Jest bardzo twórczą osobą. Zawsze chciała malować, ale - jak twierdzi - nie potrafi, dlatego swoje pomysły stara się realizować poprzez decopuage. Zajmuje się również tworzeniem kompozycji florystycznych ze sztucznych kwiatów, robi wyjątkowe i niepowtarzalne szale, ozdabia torby płócienne. 

Od 2012 r. prowadzi sklep internetowy www.lawendowaserwetka.pl oraz własną pracownię.

 

 

 

 

 

Charakterystyka kursu

  • Ilość osób:
  • 50

Więcej kursów

Cardmaking i Scrapbooking

Cardmaking to samodzielne tworzenie kartek okolicznościowych. Jest fantastycznym sposobem na stworzenie niepowtarzalnego prezentu dla kogoś wyjątkowego.

Czytaj więcej

Dekoracja Wnętrz

Kurs dla osób, które w przyszłości chciałyby zająć się zawodowo aranżacją wnętrz lub tworzyć i realizować własne projekty w sposób hobbystyczny. Przeznaczony dla tych wszystkich, którzy dotychczas nie zetknęli się z profesjonalnym projektowaniem wnętrz.

Czytaj więcej

Doradca zawodowy

Spotkanie z doradcą zawodowym to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zmienić zawód lub szukają wymarzonej pracy, ale nie są pewni swojego wyboru.

Czytaj więcej

Fotografia

Fotografia to dziedzina, która niezmiennie zachwyca wszystkie pokolenia. Kolejne dodają coś "od siebie" do tworzącej się coraz bogatszej historii. Dobry fotograf to prawdziwy artysta, który wie, jak z każdego ujęcia wydobyć piękno.

Czytaj więcej

Kanzashi - kwiaty z tkaniny

Zapraszamy wszystkich chętnych do stworzenia pięknych ozdób japońską sztuką. Kanzashi pojawiła się na Okinawie na początku XVI wieku. Początkowo wykorzystywana była do robienia ozdób kwiatowych, wpinanych we włosy przez maiko, czyli kobiety uczące się na gejsze.

Czytaj więcej

Kosmetyki i mydła naturalne

Kosmetyki ekologiczne znane są obecnie na całym świecie. Ich czarodziejskie właściwości zostały odkryte już dawno temu. Korzystali z nich starożytni Egipcjanie, doceniając ich niezwykłe właściwości.

Czytaj więcej

Makijaż dla mnie wybrany

Makijaż do pracy, na luźne spotkanie ze znajomymi, na wystrzałowy wieczór... Poznaj tajniki jego wykonania. Najnowsze trendy, najlepsze kosmetyki, najtrafniejszy dobór kolorystyki - wiele przydatnych informacji i porad czeka, abyś je poznała/poznał.

Czytaj więcej

Malarstwo na tkaninie

Malarstwo na tkaninie to rodzaj sztuki, która może dostarczyć wiele satysfakcji. Do tworzenia niepowtarzalnych dzieł wystarczy wykorzystać farby i - w zasadzie - kawałek materiału. Reszta to kwestia wyobraźni twórcy.

Czytaj więcej

Malowanie sprawia mi radość

Malujesz lub dopiero próbujesz? Zapraszamy Cię na warsztaty, gdzie w kreatywny sposób spędzisz czas, poznasz kilka technik i naładujesz pozytywnie akumulatory. Nie musisz być wielkim artystą, żeby spróbować.

Czytaj więcej

Ogrody w szkle

Ten niezwykle atrakcyjny sposób ozdabiania wnętrz stał się bardzo popularny nie tylko wśród florystów, ale także wśród klientów. Ogród w szkle jest idealnym pomysłem na wyjątkowy prezent oraz stworzenie niepowtarzalnej żywej aranżacji we własnym domu.

Czytaj więcej

Paper mache - sztuka tworzenia przedmiotów z masy papierowej

Masa papierowa - możemy ją wykorzystać do stworzenia mnóstwa rzeczy, które zachwycą swoją niepowtarzalnością. Ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia.

Czytaj więcej

Robótki ręczne

Robótki ręczne wracają do łask. Samodzielnie wykonany szalik lub koc to nie tylko wielka satysfakcja, ale także pewność, że nikt poza nami nie będzie podobnego miał. W czasach, gdy na rynku króluje asortyment z sieciowych sklepów, jeden jedyny egzemplarz to rzadkość.

Czytaj więcej

Szkoła dobrych manier

Dobre maniery zawsze są w modzie. Doceniamy je u innych i dbamy o nie u siebie. Zgłębianie ich tajników nigdy nie jest stratą czasu, w każdej chwili bowiem wiedza z tego zakresu może nam się przydać.

Czytaj więcej

Szyjemy dobrze skrojoną sukienkę

Szycie to sztuka, która daje bardzo dużo radości. Zwłaszcza, kiedy efekty cieszą nasze oko. Wychodzimy do Państwa z propozycją warsztatów szkoleniowych, na których kursanci poznają zasady krojenia i szycia na miarę.

Czytaj więcej

Wizualna prezentacja firmy - logo

Budując rozpoznawalność swojej marki powinniśmy poznać zasady tworzenia spójnych wizualnie i ciekawych kompozycji graficznych, trzymać się zasad i procesów kreowania wizerunku firmy.

Czytaj więcej

Wyszywanie, haftowanie

Haft to metoda ozdabiania tkanin, skóry, filcu i papieru. Od wielu pokoleń hafty zdobią szaty we wszystkich kulturach i mają ogromne znaczenie w kultywowaniu wartości.

Czytaj więcej