Kosmetyki i mydła naturalne

Kosmetyki i mydła naturalne

Kosmetyki i mydła naturalne

Jeśli w opisie kursu, którym są Państwo zainteresowani, nie ma podanego terminu rozpoczęcia, prosimy o kontakt z Pracownią Mistrza.

Formularz Kontaktowy

Kosmetyki ekologiczne znane są obecnie na całym świecie. Ich czarodziejskie właściwości zostały odkryte już w starożytnym Egipcie i od tamtej pory są niezwykle doceniane. Nie ma bowiem nic zdrowszego od specyfików, których receptury bazują na składnikach podarowanych przez naturę.

W składzie wielu kosmetyków nadal można znaleźć szkodliwe substancje takie, jak parabeny, SLS, SLES, wykorzystywane, jako silny detergent w chemii gospodarczej, sztuczne oleje i smary, formaldehyd - trujący gaz drażniący drogi oddechowe i oczy, lanolię uzyskiwaną z substancji wytwarzanej przez gruczoły łojowe, pokrywające wełnę owczą, parafiny, oleje silnikowe, poliethylene glycol, chemiczne filtry UV i wiele innych. Substancje te maja właściwości szkodliwe dla naszej skóry, włosów i paznokci, destrukcyjnie wpływają na środowisko naturalne, a ich podstawowym zadaniem jest polepszenie zapachu, konsystencji oraz utrzymanie świeżości produktu nawet przez kilka lat.

Pracownia Mistrza przygotowała niesamowite szkolenie, w czasie którego nauczą się Państwo tworzyć własne eko kosmetyki. Przekażemy Państwu niezbędną wiedzę, potrzebną do samodzielnego tworzenia kosmetyków pozytywnie wpływających na zdrowie i urodę. Uczestnicy nauczą się, jakie właściwości i składniki może posiadać kosmetyk naturalny, jak go stworzyć krok po kroku. Kursanci będą w stanie samodzielnie, w warunkach domowych, wykonać krem, balsam, dezodorant, skomponują ulubione zapachy odświeżające przestrzeń. Na zajęciach w Pracowni każdy stworzy swoje mydełko, które zabierze ze sobą do domu :).

Ofertę skierowana jest do wszystkich osób zafascynowanych światem Eko produktów, kosmetyką, kosmetologią oraz SPA&WELLNESS, jak również do wszystkich osób zainteresowanych tematyką.

Materiały wykorzystywane podczas szkolenia są wliczone w cenę kursu i zostaną przygotowane przez prowadzącego.

Charakterystyka kursu

  • Ilość osób:
  • 50

Więcej kursów

Cardmaking i Scrapbooking

Cardmaking to samodzielne tworzenie kartek okolicznościowych. Jest fantastycznym sposobem na stworzenie niepowtarzalnego prezentu dla kogoś wyjątkowego.

Czytaj więcej

Decoupage – szkolenie z technik zdobnictwa

Technika decoupage to metoda zdobnicza, polegająca na wyklejaniu odpowiednio przygotowanych powierzchni wzorami wyciętymi z papieru lub serwetki papierowej. Możesz zrobić samodzielnie fantastyczne rzeczy.

Czytaj więcej

Dekoracja Wnętrz

Kurs dla osób, które w przyszłości chciałyby zająć się zawodowo aranżacją wnętrz lub tworzyć i realizować własne projekty w sposób hobbystyczny. Przeznaczony dla tych wszystkich, którzy dotychczas nie zetknęli się z profesjonalnym projektowaniem wnętrz.

Czytaj więcej

Doradca zawodowy

Spotkanie z doradcą zawodowym to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zmienić zawód lub szukają wymarzonej pracy, ale nie są pewni swojego wyboru.

Czytaj więcej

Fotografia

Fotografia to dziedzina, która niezmiennie zachwyca wszystkie pokolenia. Kolejne dodają coś "od siebie" do tworzącej się coraz bogatszej historii. Dobry fotograf to prawdziwy artysta, który wie, jak z każdego ujęcia wydobyć piękno.

Czytaj więcej

Kanzashi - kwiaty z tkaniny

Zapraszamy wszystkich chętnych do stworzenia pięknych ozdób japońską sztuką. Kanzashi pojawiła się na Okinawie na początku XVI wieku. Początkowo wykorzystywana była do robienia ozdób kwiatowych, wpinanych we włosy przez maiko, czyli kobiety uczące się na gejsze.

Czytaj więcej

Makijaż dla mnie wybrany

Makijaż do pracy, na luźne spotkanie ze znajomymi, na wystrzałowy wieczór... Poznaj tajniki jego wykonania. Najnowsze trendy, najlepsze kosmetyki, najtrafniejszy dobór kolorystyki - wiele przydatnych informacji i porad czeka, abyś je poznała/poznał.

Czytaj więcej

Malarstwo na tkaninie

Malarstwo na tkaninie to rodzaj sztuki, która może dostarczyć wiele satysfakcji. Do tworzenia niepowtarzalnych dzieł wystarczy wykorzystać farby i - w zasadzie - kawałek materiału. Reszta to kwestia wyobraźni twórcy.

Czytaj więcej

Malowanie sprawia mi radość

Malujesz lub dopiero próbujesz? Zapraszamy Cię na warsztaty, gdzie w kreatywny sposób spędzisz czas, poznasz kilka technik i naładujesz pozytywnie akumulatory. Nie musisz być wielkim artystą, żeby spróbować.

Czytaj więcej

Ogrody w szkle

Ten niezwykle atrakcyjny sposób ozdabiania wnętrz stał się bardzo popularny nie tylko wśród florystów, ale także wśród klientów. Ogród w szkle jest idealnym pomysłem na wyjątkowy prezent oraz stworzenie niepowtarzalnej żywej aranżacji we własnym domu.

Czytaj więcej

Paper mache - sztuka tworzenia przedmiotów z masy papierowej

Masa papierowa - możemy ją wykorzystać do stworzenia mnóstwa rzeczy, które zachwycą swoją niepowtarzalnością. Ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia.

Czytaj więcej

Robótki ręczne

Robótki ręczne wracają do łask. Samodzielnie wykonany szalik lub koc to nie tylko wielka satysfakcja, ale także pewność, że nikt poza nami nie będzie podobnego miał. W czasach, gdy na rynku króluje asortyment z sieciowych sklepów, jeden jedyny egzemplarz to rzadkość.

Czytaj więcej

Szkoła dobrych manier

Dobre maniery zawsze są w modzie. Doceniamy je u innych i dbamy o nie u siebie. Zgłębianie ich tajników nigdy nie jest stratą czasu, w każdej chwili bowiem wiedza z tego zakresu może nam się przydać.

Czytaj więcej

Szyjemy dobrze skrojoną sukienkę

Szycie to sztuka, która daje bardzo dużo radości. Zwłaszcza, kiedy efekty cieszą nasze oko. Wychodzimy do Państwa z propozycją warsztatów szkoleniowych, na których kursanci poznają zasady krojenia i szycia na miarę.

Czytaj więcej

Wizualna prezentacja firmy - logo

Budując rozpoznawalność swojej marki powinniśmy poznać zasady tworzenia spójnych wizualnie i ciekawych kompozycji graficznych, trzymać się zasad i procesów kreowania wizerunku firmy.

Czytaj więcej

Wyszywanie, haftowanie

Haft to metoda ozdabiania tkanin, skóry, filcu i papieru. Od wielu pokoleń hafty zdobią szaty we wszystkich kulturach i mają ogromne znaczenie w kultywowaniu wartości.

Czytaj więcej